Tegnap zárult egy mélyrelaxációs csoport, ahonnan sok élménnyel gazdagodva megyek tovább, ebből szeretnék megosztani.
Modern emberként, egy individualizált és elidegenedett társadalomban éhezzük a kapcsolódást, a közösséget. Az önismereti csoportjaimban a közös az, hogy mindannyian behozzuk azt, ami van. Bennünk, körülöttünk. Ezzel vállalunk közösséget. Ez a típusú mélyebb kapcsolódás meghozza a “nem vagyok egyedül a problémámmal” érzését. Nem azért, mert bárki megoldaná, hanem azért, mert halljuk, átéljük, hogy más is hasonlóban van, nincs mitől tartani.
Az egyéni folyamatokhoz képest csoportban jóval több interakció zajlik, a résztvevők hatnak egymásra, ezek a reflektív kapcsolatok mélyítik az önismeretet.
A közösségi élmény mellett egy csoport biztonságos és megtartó tér. Neked, az érzelmeidnek. És egyben egy “laboratórium” is, ahol felfedezhető és megtanulható, hogy hogyan beszéljek az érzéseimről, húzzam meg a határaimat, építsek bizalmat. Mindezek megtörténnek természetes csoportokban is, itt viszont szakemberként kísérem (vagy kísérjük) a csoportot. Minden gyakorlat, eszköz, amit a csoportban használok, tulajdonképpen egy térkép, ami azt segíti, hogy jobban eligazodjunk a saját világunkban és a fentieket a lehető legbiztonságosabban éljük meg.
Idén 7 tematikusan egymásra épülő csoportot fogok tartani, 1-1 alkalomra is lehet jönni, nem kell elköteleződni az összesre, de lehet.
Biztonság és stabilitás - február 15-16.
Érzelmek és intimitás - április 18-19.
Önbecsülés, döntések és határok - május 17-18.
Szeretet, együttérzés, megbocsátás - augusztus 2-3.
Önkifejezés és hitelesség - szeptember 13-14.
Intuíció, világlátás, önreflexió - október 18-19.
Életértelem és egység - november 22-23.
A csoportokon transzperszonális pszichológiai megközelítéssel dolgozunk különböző csoport-módszerekkel, főleg dramatikus módon.
Munkamódszeremről már írtam az alábbi cikkben. Az integratív szemlélet nem egyenlő az itthon ismert integrál akadémiával és integrál pszichológiával. Ken Wilber megközelítése mellett mások munkáira is támaszkodom.
Április 17-e délutántól szombat estig pedig a Kő-hegyen (Szentendre) tartunk dr. Márky Ádám barátommal, kollégámmal kétnapos elvonulást, ahol a természet, a csend és a szemlélődő jelenléten keresztül foglalkozunk azzal, hogy milyen értékek mentén vagyunk jelen a világban és ha van, mi az, ami gátolja ezeknek az értékeknek a kibontakozását.
Az elvonulás szemléleti hátterének megértéséhez az alábbi két írást ajánlom elolvasni:
Bármelyikre szeretnél jelentkezni, kérlek, csak írj egy válaszemailt erre a hírlevélre. Ha valami tisztázásra szorul, kérdezz bátran!
Részletesebb bemutatkozásom: vagizsolt.hu/bemutatkozas
Barátsággal,
Zsolt